Prestige Reklam Alanya Reklam Ajansı icon

Hadi birlikte çalışalım

info@prestigereklam.com

Şekerhane Mh. Yaylayolu Cd.
Yeniacun Apt. No:34/1 07400 Alanya
+90 536 520 61 05

Back to top

Araç Kaplama


Araç Kaplama

Yürüyen reklam olarak bilinen araç kaplama reklamları, oldukça etkili bir tanıtım yöntemidir. İyibir araba kaplama yapılması, reklamın amacına en baştan ulaşması demektir.  Sürekli hareket halindeki araç giydirme reklamı, gözü rahatsız etmeyecek, ruha hitap edecek tasarımda olmalıdır. Araba giydirme üzerindeki tasarım, çok sade ve mesaj net olmalıdır.

Reklam giydirilecek araç folyo kaplama sistemi ile yapılmaktadır. Araç kaplama Cast folyo kullanılarak yapılır. Cast folyo nedir? İklim şartlarından minimum derecede etkilenecek esnek araç kaplama folyosudur. Reklam giydirme maliyetli olması sebebi ile kısmı araç sticker uygulama, firmalar için daha cazip gelmektedir. Araba sticker genellikle aracın sağ sol kapı ve ön arka taraflara kısmen uygulanmaktadır.

Araç kaplamanın maliyetli olmasının sebebi, cast folyo fiyatlarının yüksek olasıdır. Cast folyo fiyatlarının yüksekliği malzemenin bir nevi kalitesini belirliyor. Cast folyo fiyat değişkenliği minimum derecededir, aksi var ise malzeme kalitesinde sorun var demektir. Araç folyo kaplama fiyatları yüksek ise, ön ve arka tarafı kaplatmayınız oradan maliyeti düşürerek yan taraflara daha kaliteli bir çalışma yaptırmanız önerilir. Zaten ön ve arka tarafa reklam çalışması yapmak diğer sürücülerin dikkatini dağıtması sebebi ile YASAKTIR.