Prestige Reklam Alanya Reklam Ajansı icon

Hadi birlikte çalışalım

info@prestigereklam.com

Şekerhane Mh. Yaylayolu Cd.
Yeniacun Apt. No:34/1 07400 Alanya
+90 536 520 61 05

Back to top

SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı

SEO yani Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) bir web sitesi ile ilgili arama motorlarında kendisiyle alakalı kelime öbeklerinde daha yüksek sıralar alması için yapılan çalışmalar bütünüdür. SEO çalışmalarındaki ana amaç çalışma yapılan web sitesinin daha yüksek sıralamalar elde ederek daha fazla organik trafik kazanmasıdır. SEO çalışmalarını başkaları adına sürdürürken verilen hizmeti SEO danışmanlığı, bu çalışmayı sürdüren profesyonel bireyleri de SEO danışmanı ya da SEO uzmanı olarak adlandırabiliriz.

SEO Danışmanı

Bir web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasını yükseltmek adına yapılan çalışmaların tamamını SEO danışmanlığı olarak adlandırmak doğru olabilir. SEO danışmanlığı yüzlerce kalemden oluşan bir çalışma türüdür ve çok hassas – ince noktalara sahiptir. SEO çalışmaları ciddi bir disiplin altında yürütülmelidir, aksi durumlarda SEO açısından uzun vadeli bir başarı sağlamak mümkün değildir.

Bir web sitesinin kendisi ile alakalı kelime ya da kelime öbeklerinde arama motorlarında üst sıralarda yer alması organik trafiğini artırır ve buna bağlı olarak ilgili web sitesi sahibine verim sağlamış olur. SEO danışmanlığı ya da SEO hizmetinin temel amacının bir web sitesine ait organik trafiği gözle görülür oranda artırmak olarak belirtebiliriz. Bir işletme düşünün ki kahve üretimi yapan ve “kaliteli filtre kahve”, “en iyi çekirdek kahve” gibi arama sorgularında ilk sayfada yer alırsa işletmenin organik ziyaretçileri artacak ve buna bağlı doğal olarak satışlarındaki grafik de yükselecektir. SEO danışmanlığı da bir işletmeye bu amacı sağlamak için verilen profesyonel bir hizmettir. SEO uzmanı ya da SEO danışmanı da bu hizmeti veren ekipte yer alan SEO konusunda nitelik ve tecrübe sahibi kişilerdir.